Praktyczne instrukcje jak przygotować lokal do odpluskwiania


Bardzo ważnym a zarazem koniecznym elementem walki z pluskwą domową jest przepranie całej garderoby, zasłonek, firanek czy pościeli w temperaturze 60 ° C. Niektóre źródła mogą informować, iż wystarczającą temperaturą jest 45 ° C, jednak wedle naszych obserwacji jest to  60 °C. Taka temperatura daje nam 100% pewność pozbycia się osobników zarówno mniejszych jak i dojrzałych oraz jaj złożonych przez pluskwy (nie ma konieczności gotowania).

Podstawową czynnością w przygotowaniu mieszkania do zwalczania pluskiew stanowi opróżnienie łóżek ze wszelkich rzeczy oraz rozłożenie ich na części pierwsze (o ile to możliwe, pooddzielać od siebie wszystkie elementy). Ubrania, firanki, zasłonki czy poszewki najlepiej jest zapakować do worków i szczelnie zawiązać (aby wyeliminować możliwość dalszego roznoszenia się pluskiew przed przystąpieniem do prania). W pokojach w których znajdują się łóżka w miarę możliwości dobrze jest poodsuwać niewielkie meble typu komody czy szafki od ścian aby umożliwić swobodny dostęp do listew przypodłogowych. Zabawki czy książki zlokalizowane w bliskim otoczeniu łóżek należy dokładnie przejrzeć.

W przypadku posiadania zwierząt wodnych na czas zabiegu najlepiej usunąć je z mieszkania. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy je dokładnie przykryć.  Zaleca się, aby osoby starsze, chore, dzieci, kobiety w ciąży, alergicy czy astmatycy nie przebywały w miejscu wykonywania zabiegu (są to zalecenia stosowane przez wszystkich producentów substancji biobójczych na terenie UE).

Po zaschnięciu preparatu i gruntownych przewietrzeniu lokalu, można z niego swobodnie korzystać (czas ten wynosi 2-3 h w przypadku metody opryskowej w przypadku zamgławiania jest on dłuższy). Należy również odłączyć urządzenia elektroniczne z zasilania znajdujące się w pokojach sypialnych aby nie spowodować ewentualnego zwarcia.


Informacje i umawianie zabiegów

506 270 305

biuro@stopowadom.pl