Praktyczne instrukcje jak przygotować mieszkanie do zwalczania prusaków i karaluchów


Prusaki i karaluchy

Przygotowania do tego typu zabiegu najlepiej jest rozpocząć od kuchni. Podstawową czynnością jest zabezpieczenie żywności (wystarczy szczelnie pozamykać w szafkach, tak aby nic nie znajdowało się na blatach, szafkach czy na lodówce). Dobrze jest schować również sztućce, garnki czy deski do krojenia. Aby zabieg był w pełni skuteczny, niezbędny jest dostęp do listew, przypodłogowych zarówno w kuchni jak i całym mieszkaniu. Dlatego też w kuchni należy zdemontować cokoły pod szafkami, tak aby była możliwość dotarcia z opryskiem we wszystkie powierzchnie zlokalizowane za szafkami. W łazience natomiast ważne jest aby nie było wywieszonego prania.

Należy pochować ręczniki, szczoteczki do zębów czy papier toaletowy. Odsunąć pralkę czy inne akcesoria bądź meble (mając na uwadze w dalszym ciągu dostęp do zakamarków i obrzeży ścian). W pokojach należy, oczywiście w miarę możliwości odsunąć meble, fotele, łóżka itp. od ścian umożliwiając dostęp do listew przypodłogowych).zwalczanie prusaków, zwalczanie karaluchów, prusak, karaluch, likwidowanie prusaków, likwidowanie karaluchów

Po zabiegu należy opuścić mieszkanie na ok. 1h celem gruntownego przewietrzenia i zaschnięcia preparatu (jak tylko zaschnie jest całkowicie bezpieczny zarówno dla ludzi i zwierząt, także swobodnie można przebywać w lokalu).

Po powrocie do mieszkania należy przetrzeć w kuchni powierzchnie płaskie mogące mieć kontakt z żywnością (czyli w szczególności blaty, ewentualnie stół). Zalecane jest nie zmywanie preparatu ze wszystkich miejsc w których nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z żywnością. Dzięki temu możliwe będzie długotrwałe działanie owadobójcze a co za tym idzie lepszy efekt.


Informacje i umawianie zbiegów

506 270 305

biuro@stopowadom.pl 

Zapisz

Zapisz