Zwalczanie Pluskiew domowych z Gwarancją Skuteczności


Pluskwy i odpluskwianie

Pluskwy domowe roznoszą się bardzo szybko a co jeszcze gorsze na ogół niepostrzeżenie.  Bardzo  często ci niechciani lokatorzy przenoszeni są za sprawą szeroko rozumianych podróży tj. wyjazdy na wakacje, noclegi w hotelach, schroniskach, podróżowanie środkami komunikacji, pobyty w szpitalach czy nawet zakup używanych mebli.

Pluskwa domowa

Ogólnie rzecz biorąc Pluskwy domowe w początkowym stadium rozwoju populacji  gnieżdżą się głównie w najbliższym otoczeniu człowieka, głównie w łóżku oraz jego okolicy. Jednak wraz  z upływem czasu na skutek ich namnożenia rozprzestrzeniają się one coraz dalej.

Co za tym idzie w przypadku występowania pokaźnej populacji w obrębie jednego mieszkania, jak najbardziej naturalna sytuacją jest ich rozchodzenie do mieszkań sąsiadów w obrębie całego bloku.

Jak wiadomo skutkiem bytowania w naszym mieszkaniu pluskiew są ich ugryzienia występujące nocą. Jednak nie rzadko są one bagatelizowane czy utożsamiane z pogryzieniami przez komary czy pająki  lub alergią skórną. Nawet wizyta u dermatologa nie zawsze wyjaśnia problem, ponieważ często stawianą diagnozą przez specjalistów jest alergia np. na proszek do prania, bądź skłaniają się w stronę świerzbu.

Jednak z naszego wieloletniego doświadczenia jednoznacznie wynika, iż kilka ugryzień w jednej linii, bądź w niewielkiej odległości jednoznacznie wskazują na pluskwy. Jeżeli ślady obserwowane są w niezbyt owłosionych częściach ciała tj. np. na rękach, przedramionach, twarzy, szyi, dłoniach, plecach czy udach mamy niemal 100 % pewność, iż te ugryzienia pochodzą właśnie od pluskiew.

Pluskwy domowe

Co gorsza, nie każdy może utrwalić się w przekonaniu, że w jego domu znajdują się pluskwy bazując tylko na ugryzieniach. Często bywa, że spośród pary osób, śpiących w jednym łóżku, jedno notuje regularne ugryzienia gdy druga osoba twierdzi, że nie jest atakowana i nie posiada żadnych śladów ugryzień na ciele.

Prawda jest taka, że za pozostawianie śladów po pluskwach odpowiedzialny jest odczyn alergiczny.

O ile po ugryzieniach komarów każdy ma na ciele ślady większe bądź mniejsze, o tyle w przypadku co niektórych osób śladów tych może nie być w ogóle. Co za tym idzie na ogół osoby nie posiadające odczynu dużo później zdają sobie sprawę z posiadania pluskiew w mieszkaniu a tym samym za sprawą upływu czasu mają one dużo większa możliwość namnożenia się i rozprzestrzeniania.

Zwalczanie i usuwanie pluskiew

Zwalczanie i pozbywanie się pluskwy domowej przeprowadzamy stosując wyłącznie sprawdzone metody oraz całkowicie bezpieczne preparaty renomowanych producentów posiadające wszelkie niezbędne atesty i pozwolenia. Odpluskwianie (likwidacja pluskiew) przeprowadzane naszymi metodami jest bezpieczne nawet dla alergików.

 

 Przygotowanie lokalu

 

Typowe ślady pozostawiane przez Pluskwy domowe

Pluskwa domowa i ślady pluskiew
Jaja pluskiew - zwalczanie i odpluskwianie

Charakterystyczne ślady ugryzień pluskiew

Charakterystyczne ślady ugryzień pluskiew

Okres wylęgu pluskiew z jaj w zależności od temperatury:


Odpluskwianie – metody

Metoda opryskowa polega na nanoszeniu cieczy użytkowej na różnego rodzaju powierzchnie przy pomocy opryskiwaczy. MA to na celu zwilżenie powierzchni substancją aktywną, która może być w formie koncentratu, płynnej emulsji bądź proszku. Używane przez nas preparaty posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe.

Działanie następuje na skutek spożycia preparatu przez owady lub też po przez sam kontakt insekta z powierzchnią na którą uprzednio był naniesiony środek. Metodę opryskową cechuje bardzo wysoka skuteczność oraz szybkość działania. Preparaty dobieramy w zależności od charakteru usługi, specyfiki lokalu stawiając przede wszystkim na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych.

Zamgławianie ULV to metoda stosowana na ogół w pomieszczeniach i obiektach zamkniętych. Wygenerowana zimna mgła ma bardzo drobne kropelki . Jest w stanie swobodnie i długo unosić się w powietrzu a co za tym idzie docierać we wszelkie szpary, szczeliny gdzie tradycyjny oprysk może nie dotrzeć. Zwalczanie pluskwy domowej metodą zamgławiania ULV jest obecnie najskuteczniejszą metodą.

Pluskwa domowa jest owadem bardzo uciążliwym i niestety dość ciężkim do wytępienia. W związku z tym na ogół konieczne jest wykonanie kilku zabiegów celem eliminacji całej populacji. Więcej odnośnie udzielanej przez nas Gwarancji w odnośniku pod spodem.
Nasz obszar działania to Warszawa (Śródmieście, Bielany i inne dzielnice), Nadarzyn, Pruszków i okolice. 

Zapisz

Zapisz

Zapisz